Spadły przychody i zysk Ten Square Games w 2022 roku

Posted on March 24, 2022

W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu wrocławski Ten Square Games – producent oraz wydawca gier mobilnych, otrzymał nagrodę główną w kategorii „Strategiczny projekt budujący zaangażowanie”. W konkursie Pulsu Biznesu „Siła przyciągania” nagradzane są organizacje, które widzą potencjał w budowaniu swojego wizerunku jako atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób oraz dbają o ich zaangażowanie i rozwój. Obecnie spółka rozwija nowe projekty z segmentu RPG, w grudniu zapowiedziała grę „Hero Legacy” zainspirowaną kultowymi tytułami jak „Heroes of Might & Magic III” czy „Baldur’s Gate”. W jej polskiej wersji językowej narratorem będzie Piotr Fronczewski.

  • W dłuższym terminie mogą one kształtować  zachowania graczy, a tym samym wpływać na możliwość pozyskiwania przez Grupę płatności w grach.
  • W stosunku do poprzedniego kwartału i o 13,3 proc.
  • W komentarzu do wyników zarząd Ten Square Games poinformował, że początek 2023 roku przyniósł spadki w poziomie płatności dwóch głównych tytułów grupy – Fishing Clash i Hunting Clash, przy wzroście wpływów z Wings of Heroes.
  • Spółka wchodzi w ten niepewny czas z bezpiecznym saldem środków pieniężnych oraz zdywersyfikowanym portfelem produktów.
  • Po zniesieniu lockdownów utrzymanie dalszego wzrostu liczby użytkowników z tak zawyżonej bazy okazało się niemożliwe m.in.
  • Ze względu na ograniczoną objętość  grupy docelowej,  naturalny spadek zaangażowania użytkowników oraz istotnie mniejsze wydatki marketingowe.

Ten Square Games jest laureatem „30 Kreatywnych Wrocławia 2018”, a w tym roku firma świętuje 10-lecie. Gry włoskiego studia Rortos, przejętego w ubiegłym roku, zostały zintegrowane z systemami Ten Square Games. Ma to przynieść synergie w nadchodzących miesiącach.

DZIEŃ NA RYNKACH: Na Wall Street wzrosty; rynek czeka na dane CPI za IX

Ten Square Games wypracował 27,6 mln zł skorygowanej EBITDA wobec 41,1 mln zł rok wcześniej – poinformowała spółka w raporcie. Konsensus zakładał 29,5 mln zł skorygowanej EBITDA (przedział 25,7 – 32,5 mln zł). Ten Square Games planuje kolejne gry typu clash, ale niekoniecznie w formie strzelanki – poinformował PAP Biznes prezes spółki, Maciej Zużałek. Grupa TSG jest zadowolona z włączenia symulacji do portfolio i widzi swoją przyszłość w projektach realizowanych przez włoskie studio Rortos, euro: eur/usd (eur=x) trading for profit with heffx szczególnie w wydanym w październiku ‘Wings of Heroes’. „- Uruchomienie sklepu internetowego Ten Square Games może zmienić zasady gry zarówno dla spółki, jak i dla osób, które grają w  tworzone przez nasz zespół gry” — powiedział Andrzej Ilczuk, Prezes Zarządu Ten Square Games. „Platforma sprzedaży nie tylko umożliwia graczom dostęp do wyjątkowych, spersonalizowanych ofert i pakietów promocyjnych, ale także sprzyja jeszcze mocniejszemu zacieśnieniu relacji ze społecznością graczy.

„Hero Legacy” do sprzedaży ma trafić w połowie br. Z firmą właśnie żegna się prezes Maciej Zużałek, jego stanowisko objął Andrzej Ilczuk, który pracuje w spółce od 3,5 roku, a w marcu br. Na spadek skorygowanej EBITDA największy wpływ ma niższa marża operacyjna (przychody minus prowizje minus marketing) dla gry Fishing Clash. “Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji, którą mamy teraz i 2022 rok będzie poświęcony rozwojowi tych (posiadanych już przez grupę – PAP) części biznesu, tak dobrze jak tylko umiemy” – powiedział prezes. Grupa chce do końca roku zwiększyć zatrudnienie do ok. 600 osób.

Udział rynku rosyjskiego w płatnościach z gier w 2021 roku wyniósł ok. 5,3 proc., w tym ok. 6,5 proc. Dla miłośników mobilnego, „darmowego” grania nie mniej ciekawie zapowiada się 2023 rok. Z zapowiedzi aktualizacji strategii Ten Square Games, która ma zostać zaprezentowana na przełomie przyszłorocznego marca i kwietnia, wyłowić można informacje o zbliżających się nowych tytułach pokroju Fishing Masters i Undead Clash.

Spółka uważa, że dobrze zaadoptowała się do zmian w polityce prywatności na urządzeniach iOS i czuje się dobrze przygotowana na podobne zmiany w systemie Android. Od momentu uruchomienia sklepu internetowego systematycznie zwiększa on swój udział w dziennym poziomie płatności w grze Fishing Clash sięgając nawet 20%. Ten wynik  potwierdza zapotrzebowanie graczy na atrakcyjną i elastyczną ofertę wzmacniającą ich zaangażowanie w grę. W 2021 Ten Squre Games przejęła włoskie studio RORTOS, specjalizujące się w segmencie mobilnych symulatorów lotu[18].

Notowania akcji spółki Ten Square Games z 11 października 2023 roku

Ten Square Games nie widzi istotnej zmiany aktywności graczy “Fishing Clash” w ostatnich miesiącach. “Wierzymy, że może nie wszystkie z tych inicjatyw dadzą nam duży potencjał do wzrostu gry, ale większość z nich wpłynie na lepsze wyniki w dłuższym terminie” – dodał. Ten Square Games poinformował również o ukończeniu prototypowej wersji nowej gry z gatunku wędkarskiego. Trwa produkcja gry, a soft launch planowany jest na IV kw. Ten Square Games zamierza poszerzyć ofertę sklepu internetowego  o produkty z innych gier w portfolio spółki.

Polski producent gier mobilnych rozczarował wynikami. Coraz większa strata

W minionym roku do płatności Grupy dołożyły się także gry przejętej w lipcu 2021 roku spółki Rortos, z czego dwa starsze tytuły – Airline Commander i Real Flight Simulator wygenerowały 29,4 mln PLN. Najnowsza produkcja włoskiego studia – gra Wings of Heroes miała swoja globalną premierę w październiku 2022 roku. Gra została dobrze przyjęta przez graczy, a jej krótkoterminowe parametry są najlepsze w historii TSG. Tytuł ten już stał się trzecim octafx broker forex-przegląd i informacje octafx największym pod względem wpływów dziennych w Grupie. Ten Square Games planuje intensywny rozwój tytułu przez najbliższe dwa lata i  zwiększanie udziału w perspektywicznym segmencie symulatorów lotów podobnie jak miało to miejsce w przypadku Fishing Clash i Hunting Clash w ich kategoriach rynkowych. Do tego dochodzą jeszcze projekty zakupionego w połowie 2021 roku włoskiego studia RORTOS specjalizującego się w mobilnych symulatorach lotu.

W drugim kwartale ma być dostępny w kilku dużych chińskich sklepach na urządzeniach Android. Na chińskim rynku sportowych gier mobilnych i poprawia pozycję na liście najlepiej zarabiających tytułów. W minionym roku do płatności grupy dołożyły się także gry przejętej w lipcu 2021 roku spółki Rortos, z czego dwa starsze tytuły – Airline Commander i Real Flight Simulator wygenerowały 29,4 mln zł. Tytuł ten już stał się trzecim największym pod względem wpływów dziennych w grupie.

Polski gamedev w dołku! Czy to okazja do zakupu CD Projekt i innych?

Pod koniec kwietnia zarząd Ten Square Games zaproponował, żeby spółka wypłaciła w dywidendzie 52,31 mln zł, czyli 99,95 proc. Uzasadnia, że firma po ostatnich redukcjach ma mniejsze potrzeby kapitałowe. Pytany o kontynuację skupu akcji własnych, prezes Zużałek odpowiedział, że ta kwestia jest obecnie rozważana. Przedstawiciele spółki podali, że działania marketingowe w styczniu i lutym są bardzo “zachęcające” – firma była w stanie w ostatnich miesiącach wydać na marketing więcej niż w poprzednich okresach.

Ten Square Games zanotował spadek przychodów rok do roku ze 147,95 do 132,91 mln zł i zysku netto z 24,79 do 19,06 mln zł. W pierwszym kwartale 2023 roku Hunting Clash odnotował płatności w wysokości 32 mln zł. To identyczna wartość jak w pierwszym kwartale 2022 roku i niewiele niższa od tej odnotowanej w czwartym kwartale 2022 roku.

TEN, CIG, HUG, CRJ, VVD – tygodniowy przegląd informacji z sektora gamingowego

Nazwa firmy nawiązuje do dziesięciu metrów kwadratowych wrocławskiego biura, w którym Ten Square Games rozpoczynała działalność[9]. Spółkę założyli w 2011 roku Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal – wcześniej twórcy serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl)[10]. W 2014 zdecydowano o zaprzestaniu produkcji gier przeglądarkowych i skupieniu się wyłącznie na grach mobilnych. W środę, 11 października Ten Square Games (TEN) rozpoczął notowania od poziomu 86,2 zł, czyli o 0,58 proc. Mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 86,7 zł. O godzinie 9.48 kurs akcji wzrósł do poziomu 87,15 zł, a następnie, o 16.49, spadł do wartości 85 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 85,1 zł.

Ten Square Games zapowiada dwie premiery na 2023 rok. Tygodniowy przegląd sektora gamingowego

Dojdzie też prawdopodobnie pierwsza gra RPG – Hero Legacy, tworzona przez spółkę Gamasture, w której Ten Square Games nabyło udziały. Rynek gier mobilnych, podobnie jak ten konsolowo-pecetowy, też się konsoliduje. – Efekty prac deweloperskich w Undead Clash i Fishing Masters zdefiniują dalsze kroki rozwojowe Grupy i posłużą m.in. W 2023 roku priorytetem dla Spółki pozostaje utrzymanie pozycji lidera i próba zwiększenia cena ropy naftowej wti osiąga kluczowe wsparcie przychodów w dwóch głównych tytułach oraz dynamiczny rozwój Wings of Heroes przy wsparciu zespołu i infrastruktury Ten Square Games. Zależy nam również na jeszcze lepszym wykorzystaniu kompetencji i wiedzy w Grupie po dołączeniu do niej Rortosa i zwiększeniu zaangażowania w Gamesture. Dlatego integracja nabytych aktywów i pełne włączenie ich w ekosystem  Grupy Ten Square Games pozostają kluczowym tematem w 2023 roku.

“Początek roku w Chinach był udany” – podała Idzikowska. Korzystaj ze wszystkich dostępnych możliwości i wytycz własną ścieżkę samorozwoju. Zdobywaj doświadczenie i odblokuj z nami swoją kreatywność.

Zasługa wzrostu płatności w tym tytule o 6% w 2022 roku. Grupa Ten Square Games zakończyła 2022 rok wynikami niższymi niż w rekordowym 2021 roku. Skonsolidowane płatności użytkowników gier osiągnęły 542 mln zł, a łączne przychody ukształtowały się na poziomie 538,5 mln zł. – Uważnie przyglądamy się rynkowi w poszukiwaniu potencjalnych celów akwizycyjnych. Jednak, aby do transakcji doszło musimy mieć pewność, że wnosząc do nowej organizacji unikalne kompetencje Ten Square Games, np. Zaawansowaną analitykę, doświadczenie w pozyskiwaniu użytkowników i monetyzacji gier mobilnych, przyspieszymy nie tylko jej rozwój, ale również wzrost wartości Grupy TSG.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *